کوتاه از اولین رویال رامبل :

 

مسابقات رویال رامبل جز پی پر ویو های کمپانی WWE محسوب میشود که هر سال ـه در مال ژانویه توسط کمپانی WWE ارائه میگردد.
 
رویداد رویال رامبل برای اولین بار در تاریخ 24 ژانویه سال 1988 در ورزشگاه Copps Coliseum شهر همیلتون برگذار شد.هرچند که در آن زمان این رویداد به عنوان پی پر ویو شناخته نمیشد اما توسط شبکه USA از تلوزیون پخش شد.
 
برنده اولین پی پر ویو رویال رامبل جیم دوگان بود.این مسابقات که به شیوه Battle Royal برگذار میشد،با خارج نمودن فرد از بالاترین نقطه تاپ روپ و حذف تمامی افراد حاضر در رینگ،شخص باقی مانده را برنده اعلام میکرد.
 
 
نوع مسابقه :
 
پایه اصلی برگذاری مسابقات رویال رامبل به شیوه Battle Royal بود،جهت پیروزی در این مسابقه استاران باید حریفان خود را از بالا ترین طناب رینگ که تاپ روپ نام دارد خارج میکردند و البته هر دو پای فرد خارج شده باید با زمین تماس پیدا میکرد.آخرین فرد باقی مانده در رینگ برنده این مسابقه مشخص میشد.
 
شرکت کنندگان در در مسابقه رویال رامبل 30 نفر بودند.(به استثنا رویال رامبل سال 2011 که 40 نفره بود) این شرکت کنندگان از طریق قرعه کشی شماره ورود شان مشخص شده و در ابتدای مسابقه دو نفر بازی را شروع کرده و به ترتیب در زمانی های 2 تا 5 دقیقه سایر حریفان به رینگ وارد میشود.
 
در این مسابقه هیچ نوع قانونی به جز موارد ذکر شده وجود ندارد.به طور مثال در رویال رامبل سال 1995،شاون مایکلز به بیرون رینگ پرتاب شد اما تنها یک پای وی به زمین اثابت کرد و خارج نشد و یا در صورتی که استاری از بالاترین طناب رینگ به بیرون پرتاب نشود اجازه شرکت در مسابقه را برای بار دوم دارد،درست همانند رویال رامبل سال 1999 که این اتفاق برای وینس مکمن و استیو آستین افتاد.همچنین در سال 1994 برت هارت و لکس لاگر هر دو به عنوان برنده مسابقه رویال رامبل شناخته شدند! چرا که پای هر دو نفر همزمان با هم به زمین برخورد کرد.همین اتفاق در سال 2005 برای جان سینا و باتیستا رخ داد که داوران باتیستا را به عنوان برنده رویال رامبل اعلام کردند.در سال 1997 استیو آستین در حین مسابقه احساس خستگی نموده و از رینگ خارج شد و پس از مدتی دوباره وارد رینگ شده و برنده مسابقه نیز شد!
 
از بین سال های 2001 تا 2007 برنده رویال رامبل امکان چلنج کردن قهرمان کمربند سنگین وزن جهان در پی پر ویو رسلمنیا را داشت.جان سینا در سال 2008 نتوانست با پیروزی در رویال رامبل کمربند قهرمانی را از آن ـه خود کند.
 
 
رویداد :
 
اولین پی پر ویو روبال رامبل که در سال 1988 برگذار شد تشکیل شده از 20 سوپر استار بود.در سال 2004 افراد حاضر در این پی پر ویو را 15 نفر از برند اسمکداون و 15 نفر از برند راو تشکیل میدادند.
 
علاوه بر مسابقه 30 نفره در این پی پر ویو کمربند های WHC و WWE به همراه سایر کمربند ها و مسابقات نیز در کشمکش برد و باخت قرار میگیرند.
 
 
رکورها،نتایج و اطلاعات بیشتر :
 
 
تاریخ برگذاری،سالن ها و برندگان :
 
جهت مشاهده این تصویر در سایز اصلی اینجا را کلیک کنید.
 
 
 
 
 
بیشترین پیروزی در مسابقات رویال رامبل :
 
 
 
 
بلندمدت ترین زمان باقی ماندن در رینگ :
 
 
 
 
کوتاه مدت ترین حضور در رویال رامبل :
 
 
 
 
بیشترین تعداد خارج کردین حریفان در یک رویال رامبل :
 
 
 
 
ورودی دیوا ها به مسابقات رویال رامبل :
 
 
 
 
تعداد کل حریفانی که توسط یک استار خارج شده اند :
 
 
 
 
بیشترین دفعات حضور در مسابقات رویال رامبل :