قد:۴/۶ فوت

وزن: 245 pounds

فینیشر :RKO

ملیت :St. Louis

تاریخ ورود به کشتی کچ :April 2002

دوستان در کشتی کچ :Ted DiBiase, Cody Rhodes

افتخارات :WWE Champion; World Heavyweight Champion; Intercontinental Champion; World Tag Team Champion; 2009 Royal Rumble winner

     چیزی که رندی اورتن از همه بیشتر بهش علاقه داره کشتی کچ است و در حقیقت کشتی کچ زندگی رندی اورتن است .

    دلیل این علاقه بسیار واضح است پدر رندی اورتن یکی از هال آف فیمرهای کشتی کچ است . نام پدر رندی اورتن باب اورتن است . خیلی از اعضای دیگر خانواده ی رندی اورتن هم کشتی کچ کار بودند . بچگی بیشتر ما با بازی کردن گذشته است ولی رندی در دوران کودکی همیشه با کشتی کچ در ارتباط بوده است . کشتی کچ کارهای بزرگ مثل رادی پایپر همیشه در خانه ی رندی اورتن رفت و آمد داشتند و رندی از کودکی مسابقات کشتی کچ را تماشا می کرده است و او در سن ۵ سالگی رسلمنیایی را که پدرش در آن حظور داشت را دید .

    والدین رندی اورتن به او گفته بودند که کشتی کچ کار شدن یعنی همیشه در مسافرت و جاده بودن و اگر او بخواهد کشتی کچ کار شود باید همیشه از خانه اش دور باشد ولی رندی اورتن این راه را انتخاب کرد .

    رندی اورتن تصمیم داشت که شغل های دیگر را هم امتحان کند او در سال ۱۹۹۸ بعد از تمام کردن دبیرستان به ارتش آمریکا پیوست او تصمیم داشت که ۴ سال در آنجا بماند و سپس به کشتی کچ بپردازد ولی بعد از یک سال رندی اورتن ارتش را رها کرد و به خانه اش برگشت .

     او تصمیم گرفت که مانند پدرش یک کشتی کچ کار بشود او ابتدا به OVW رفت و در سال 2002 او رسما وارد اسمکدان شد . او در مسابقه های مهم زیادی شرکت او یک بار با میک فولی مسابق داد و در بکلش سال 2004 هم در یک مسابقه ی هاردیکور حظور داشت . او همچنین یکی از اعضای گروه اولوشن بود و جوان ترین قهرمان سنگین وزن جهان شد و در سال 2009 هم در رویال رامبل پیروز شد . در کل او تلاش زیادی برای این که یکی از لجندهای کشتی کچ بشود می کند .