نام اصلی: مارک ویلیام کالاوی (Mark William Calaway)

تاریخ تولد: 24 مارچ 1962 

محل تولد: هاستون تگزاس آمریکا

قد: 210 سانتی متر

لقب ها: The Deadman - The Phenom - The Lord of Darkness - Texas Red

تاریخ ورود به WWE: سال 1990

آندرتیکر یک کشتی کح کار حرفه ای است که کشتی کج را در World Class Championship Wrestling در سال 1984 شروع کرد و در سال 1989 وارد WCW شد. آندرتیکر در سال 1990 وارد WWE شد و در Survivor Series با تد دیبیاسی یار شد. آندرتیکر از تنها کسانی است که از اولین مسابقات راو تا حالا در کشتی کج حظور دارد.

آندرتیکر در ابتدا نقش منفی بود ولی پس از مدتی شخصیتش را عوض کرد. آندرتیکر اولین بار در Survivor series سال 1991 با شکست دادن هولک هوگان قهرمان شد و در رسلمنیای 8 با شکست دادن Sycho Sid برای بار دوم قهرمان WWF شد.

آندرتیکر 18 بار در رسلمنیا شرکت کرده و هر 18 بار را برده است و از این لحاظ رکورد دارد. آندرتیکر در رویال رامبل سال 2007 نیز پیروز شد .(در رویال رامبل 30 نفر وارد رینگ می شوند و هم دیگر را پایین می اندازند و کسی که در رینگ باقی می ماند برنده می شود.)

آندرتیکر می تواند چشم هایش را برگرداند و تمام بازوهایش را خالکوبی کرده است. فن فینیشر آندرتیکر تومبستون است ولی آندرتیکر وقتی که زانویش آسیب دیده بود از این فن استفاده نمی کرد. آندرتیکر می تواند روی طناب رینگ راه برود. در هنگام وارد شدن آندرتیکر به رینگ همه ی مسیر پر از دود می شود.

آندرتیکر 4 بار قهرمان World Heavyweight و 6 بار قهرمان تگ تیم و 1 بار قهرمان هاردیکور شده است.